HİKAYEMİZ
NASIL BAŞLADI

Vertical Farming Turkey ( VFT ),   insanları güvenli, besleyici ve lezzetli gıdalar ile  beslemek için yerelde üretim imkânı ve çevreye duyarlı sistemler kurarak ve işleterek tarımı dönüştürmeyi hedeflemektedir.  Tüm yıl boyunca ticari ölçekte tarımı mümkün kılarak geleneksel tarıma alternatif oluşturmaktadır.

Vertical Farming Turkey ( VFT ) , farklı meslek ve sektör tecrübeleri olan profesyonellerin katılımı ile 2018 yılında kurulan ortaklı yapıda kurulan bir şirkettir. Topraksız tarım alanında yıllarca süren AR-GE ve patent çalışmaları sonundan son teknoloji olan Aeroponic sistemler özelinde çözümler ve projeler ile hizmet vermektedir.

Önceleri bireysel hobi bahçeleri ile hizmet verirken yıllar içinde hedeflerine ulaşmak için endüstriyel tarım uygulamalarını hizmet alanlarına eklemiştir.  Hizmetlerimiz arasında bina içi tarım uygulamaları  ( indoor farming ) ve son olarak modüler ve ölçeklendirilebilir konteyner (shipping container)   ile bireysel ve endüstriyel projeler sunmaktadır. Modüler Konteyner çözümümüzde projenin ölçeğine göre konteyner ölçeklendirilebilir, yerinde montaj veya nakliye edilebilir konteynerlar (shipping container)  ile hazır halde nakliye edilebilir.

VFT olarak müşterilerimiz arasında bireysel müşteriler ( hobi setleri ) , küçük işletmeler, girişimciler, geleneksel çiftçiler, oteller ve restoranlar, kurumsal küçük kampüsler, üniversiteler ve kar amacı gütmeyen kuruluşlar vardır. Tarımı modernize etmek ve gıda endüstrisine şeffaflık getirmek için her gün AR-GE ve patent çalışmamız devam etmektedir.

Patenti bize ait olan Aeroponic sistemlerimizin her bir parçası fabrikamızda özenle üretilip montajı, operasyonu ve desteği çalışanlarımız tarafından verilmektedir.

Yenilikçi bitki yetiştirme sistemimiz ile küçük ölçekli bireysel hobi bahçesinden büyük ölçekli tarım endüstrisine kadar müşteriye büyük faydalar sağlıyor. Özetle, Türkiye’nin ve Dünya’nın bitki yetiştirme şeklini değiştiriyoruz.

OUR NEWSLETTER

Subscribe to our cool newsletter.